Adéla Pečlová

Adéla  Pečlová v ateliéru

Značka Adéla Pečlová vznikla v roce 2012 během studia architektury na ČVUT. Touha tvořit reálné objekty a možnost sebevyjádření skrze šperk byla nejlepším krokem. Od počátku je to právě architektonický přístup, který mou tvorbu výrazně ovlivňuje. Ke šperkům přistupuji jako k drobným objektům, co se vrství, propojují a rostou. Jemně obepnou tělo a drží se ho. Rozehrávám tak hru, kterou může každý dál hrát podle sebe.

Baví mě nacházet nové cesty, hledat zajímavé kombinace i neobvyklá propojení. Je to proces, který k tvorbě mých kolekcí neodmyslitelně patří. Začínala jsem s tvorbou doslova na koleni, objevovala jsem principy magnetického zapínání, krásu hliníku a opravdovost dřeva. Šlo mi o čistý detail, což nebylo jednoduché vymyslet. Díky mému technickému myšlení a tátově dílně začaly časem vznikat první prototypy šperků v podobě, jak je znáte dnes.

Důležitým krokem bylo absolvování stáže na pražské UMPRUM v ateliéru K.O.V. Zázemí dílen a odborné vedení mi dalo prostor rozvinout tvorbu, dovednosti práce s kovem a oblíbeným sklem.

Není to vše pouze o mně, spolupracuji s řadou lokálních dodavatelů a tvůrců, bez nich by to nešlo. Můj úspěch nestojí na jednotlivci, ale na sehrané partě lidí, díky které můžu tvořit svou značku skutečně srdcem.

Adéla Pečlová

Kde jsme se mohli potkat:

2018

Lemarket, Praha CZ

2017

Lemarket, Praha CZ

Deziin Urbanature, Praha, CZ

Easa, Fredericia, DK

Czech Design Week, Brusel, B

2016

Lemarket, Praha, CZ

Designblok s ateliérem K.O.V. UMPRUM, Praha, CZ

Czech Design Week, Praha, CZ

Pecha Kulcha Night, Olomouc, CZ

2015

Lemarket, Praha, CZ

Prague Design Week, Praha, CZ

Pecha Kulcha Night, Ostrava, CZ