776A2111

Do šperků promítám emoce a vzpomínky zákazníků i kousek své umělecké duše


Šperk je velmi osobní záležitost, vyjadřuje pocity a připomíná důležité okamžiky. Proto před začátkem samotné tvorby vždy zjišťuju, co by měl daný kousek pro svého nositele znamenat a k jaké přležitosti je určený. Společně se zákazníkem pak najdeme takové ztvárnění, které tomu co nejlépe odpovídá.

Jak tvorba šperku probíhá

Vy přicházíte s přáním, já ho proměňuju v malé umělecké dílo. Nerada kopíruju nebo tvořím podle přesného zadání – potřebuju v tvorbě prostor pro vlastní umělecké vyjádření. Jak tedy vzniká takový šperk na zakázku?

1) První schůzka

Povíte mi svou představu o šperku – pro koho je, co má vyjadřovat, jestli se budou osazovat kameny – a společně najdeme nejlepší možné ztvárnění. Vystavím Vám zálohovou fakturu a po jejím uhrazení začnu pracovat.

2) Konzultace nad návrhem

Probereme první návrhy (zatím jen ty na papíře), odsouhlasíme si výslednou podobu šperku i jeho cenu.

3) Práce na šperku

U složitějších návrhů nejprve sochám šperk z vosku, znovu konzultuju a teprve potom odlévám do kovu. Navazují další postupy, včetně osazení kamene nebo rytí.

4) Zkouška velikosti a ladění detailů

Teď poprvé uvidíte hotový šperk. Domluvíme se, co je potřeba upravit nebo doladit.

5) Předání šperku

Dřív studený kov se proměnil v osobitý šperk a může se vydat na cestu ke svému nositeli, nositelce.

776A7092
776A7139
776A7132

Reference

"Na doporučení jsme si nechali vyrobit snubní prsteny u Adély Pečlové. Přes první konzultaci, zkoušky matricí a doladění detailů jsme dostali nádherně zpracované prsteny, které nás provází každým dnem a dělají nám radost. Vše proběhlo precizně, v termínech a v obohacujicích designerských a řemeslných zkušenostech. Adél Pečlovou vřele doporučujeme ostatním zájemcům o kvalitní šperk. "

776A7099
776A8800