776A2111

Do šperků promítám emoce a vzpomínky zákazníků i kousek své umělecké duše


Šperk je velmi osobní záležitost, vyjadřuje pocity a připomíná důležité okamžiky. Proto před začátkem samotné tvorby vždy zjišťuju, co by měl daný kousek pro svého nositele znamenat a k jaké přležitosti je určený. Společně se zákazníkem pak najdeme takové ztvárnění, které tomu co nejlépe odpovídá.

Jak tvorba šperku probíhá

První schůzka a návrhy

Při prvním setkání mi povíte svou představu o šperku a společně pak najdeme to nejlepší možné ztvárnění. Nerada kopíruju nebo tvořím podle přesného zadání, a tak je pro mě důležité, abych měla zároveň prostor pro vlastní nápady a umělecké vyjádření.

Konzultace nad skicou

Sejdeme se u prvních návrhů, zatím jen těch na papíře. Upravíme, co bude potřeba, případně najdeme nové cesty a nápady. A nakonec si odsouhlasíme výslednou podobu šperku i cenovou kalkulaci.

Práce na šperku

Výroba šperků pro mě představuje jakýsi rituál, kdy se zavřu do svého ateliéru a nechám se naprosto pohltit tvorbou. U složitějších návrhů šperk nejprve sochám z vosku a opět konzultuju se zákazníkem. Teprve potom následuje odlití do kovu, případné osazení kameny či rytí nápisu.

„Ladění“ a zkouška velikosti

Tohle je moment, kdy poprvé uvidíte hotový šperk. Domluvíme se, zda je potřeba ještě doladit detaily, u prstenů případně rozhodneme o úpravě velikosti.

Předání šperku

Práce je hotová a to, co bylo donedávna pouhým materiálem, nabývá nového významu. Šperk se svým nositelem zůstane dost možná celý život, dokonce třeba poputuje dál. Ponese v sobě silné emoce, nezapomenutelné okamžiky i důležitá životní rozhodnutí.

Chcete si objednat šperk nebo se na něco zeptat? Napište mi nebo zavolejte a já vám ráda věnuju svůj čas.

776A7092
776A7139
776A7132

Reference

"Na doporučení jsme si nechali vyrobit snubní prsteny u Adély Pečlové. Přes první konzultaci, zkoušky matricí a doladění detailů jsme dostali nádherně zpracované prsteny, které nás provází každým dnem a dělají nám radost. Vše proběhlo precizně, v termínech a v obohacujicích designerských a řemeslných zkušenostech. Adél Pečlovou vřele doporučujeme ostatním zájemcům o kvalitní šperk. "

776A7099
776A8800