Adéla Pečlová

Adéla  Pečlová v ateliéru

Ukončení studia na ČVUT dalo v roce 2012 prostor vzniku stejnojmenné značky šperku. Byla to touha po práci vlastníma rukama, bylo to hledání nové formy, tvarů, postupů a materiálů.

Během tvorby jsem postupně nahradila bižuterní komponenty hliníkem, materiálem ušlechtilejším a stálejším. Později pak i dřevem, které  má krásnou strukturu a žije si vlastním životem.

Korálky mě dovedly na Sever Čech, místa tradic a sklářských dílen, kde mne učarovala krása skla a skleněných kuliček. Tyto drobné poklady z Jabloneckých skláren jsou od té doby tělem mých šperků.

Šperk se mi stal velmi blízkým a touha po zdokonalení rostla. Na čas jsem opustila architekturu a nastoupila na stáž do ateliéru K.O.V. na UMPRUM. Čas strávený pod vedením Evy Eisler a dílenského mistra Andreie Navumenka mě posunul a dal život novotvarům, prstenům.

 

Jsem ovlivněna technicistním přemýšlením a studiem jiného oboru, který mě nutí hledat si vlastní cesty v realizaci. Minimalistické šperky jsou drobné objekty, vrství se, propojují a rostou. Jemně obepnou tělo a drží se ho. Je to hra, kterou si můžeš rozehrát podle sebe.

Kousek mého světa pro tebe.

Z rodných Českých Budějovic jsem se přesunula za studiem do Prahy, kde se věnuji především tvorbě šperku.

Značka, kterou jsem během studia vybudovala, je pro mě velmi osobní. Startovní pozice bez jakýchkoli znalostí technologií výroby nebo prodeje nebyla jednoduchá, ale jsem za ni vděčná.

Dala mi možnost najít si vlastní, osobitý přístup. Radost z výroby a prezentace tak převážila různé druhy nepohodlí a byla motorem pro další postup. České sklo vracím do hry "po svém".  Skleněné kuličky mívám i v botách, staly se mou součástí.

V současné době dále pracuji na šperku, mám rozpracovanou diplomovou práci a blížím se konci studia architektury.

Adéla Pečlová

Kde jsme se mohli potkat:

2018

Lemarket, Praha CZ

2017

Lemarket, Praha CZ

Deziin Urbanature, Praha, CZ

Easa, Fredericia, DK

Czech Design Week, Brusel, B

2016

Lemarket, Praha, CZ

Designblok s ateliérem K.O.V. UMPRUM, Praha, CZ

Czech Design Week, Praha, CZ

Pecha Kulcha Night, Olomouc, CZ

2015

Lemarket, Praha, CZ

Prague Design Week, Praha, CZ

Pecha Kulcha Night, Ostrava, CZ